
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.4 mm |
| Length | 4.9 mm |
| Width | 5.0038 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 1.4 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 5.1 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Self Resonant Frequency | 27 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 1.05 A |
| DC Resistance (DCR) | 200 mΩ |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 1.05 A |
| inductance tolerance | 20 % |
| Max DC Current | 1.4 A |
| Saturation Current | 1.4 A |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Saturation Current | 1.4 A |
| Max Temperature Rise Current | 1.05 A |
| Temperature Rise Current | 1.25 A |
| Max Length | 5.1 mm |
| Max Width | 5.1 mm |
| Min Length | 4.7 mm |
| Min Width | 4.7 mm |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$0.44755
Ext.Price$0.44755
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.44755 | $0.44755 |
| 10 | $0.43891 | $4.38910 |
| 25 | $0.43700 | $10.92500 |
| 50 | $0.43510 | $21.75500 |
| 100 | $0.43320 | $43.32000 |
